High Wycombe & District
Table Tennis League

Location: HWDTTL Home : : Results Monday April 6th, 2020





Weekly results for week 25

To change to another set of results, choose from the options below and click the "View" button
Premier Division  
Home TeamScoreAway Team
DEN8 - 2Allied Worldwide
R.Hansell (2/3) D.Baxter (2/3)
C.Hansell (2/3) C.Haines (0/3)
D.Hayes (3/3) R.Skellett (0/3)
Chalfont A7 - 2Chalfont C
P.Elliot (2/2) D.Swift (0/2)
J.Welch (2/2) B.Wiseman (0/2)
   
Broomwade A5 - 5Flackwell Heath A
T.Clover (1/3) A.Jones (2/3)
P.Dolphin (3/3) Z.Pan (0/3)
M.Garman (1/3) P.Savage (2/3)
Apollo B6 - 4Hazlemere A
J.Brown (2/3) M.Croucher (2/3)
K.Bushell (3/3) P.Curry (1/3)
J.Curtis (0/3) M.Jeffries (1/3)
Chalfont B6 - 2Apollo A
G.Ailward (1/1) K.Machin (1/2)
G.Finesilver (0/1)  
   

Division 1  
Home TeamScoreAway Team
Hazlemere B4 - 6Apollo C
D.Carter (1/3) P.Calam (2/3)
K.Rhodes (2/3) T.Gaffney (3/3)
T.Salis (1/3) R.Gaffney (0/3)
Speen8 - 2Great Kingshill B
P.Clark (2/3) T.Boxall (1/3)
K.Taylor (3/3) C.Kunsche (0/3)
P.Trench (2/3) B.Redrup (1/3)
Apollo D2 - 8Wesley A
R.Gates (0/3) G.Gittens (2/3)
N.Price (1/3) R.Smith (2/3)
T.Sparks (1/3) N.Tyler (3/3)
Apollo E5 - 5St Andrews A
J.Amor (3/3) C.Clifford (2/3)
R.Croucher (1/3) P.Hillier (0/3)
E.Dutton (1/3) P.Richards (2/3)

Division 2  
Home TeamScoreAway Team
Wesley B7 - 3Hazlemere C
R.Lawner (2/3) E.Franey (0/3)
C.Pearce (2/3) J.Gloster (0/3)
P.Stiborski (2/3) P.Spooner (3/3)
Flackwell Heath B9 - 1Broomwade B
A.Botia (3/3) B.Armstrong (1/3)
M.Roper (2/3) R.Eldridge (0/3)
P.Zhengjun (3/3) J.Lewis (0/3)
Stargoat A4 - 6Harlequins A
B.Brown (2/3) W.Aldridge (3/3)
R.Gillespie (0/3) K.Dudley (2/3)
P.Male (1/3) I.Powell (1/3)
Apollo F8 - 2Stargoat B
J.Coxwell (2/3) C.Collins (0/3)
N.Price (2/3) P.Cox (1/3)
A.Walsh (3/3) J.Mcwilliams (1/3)

Division 3  
Home TeamScoreAway Team
Harlequins B2 - 8Apollo G
L.Orton (1/3) L.Barry (0/2)
R.Spratt (1/3) C.Hunte (2/2)
  J.Lloyd (2/2)
Union Baptist A4 - 6Flackwell Heath D
I.Fearn (0/3) J.Cooper (1/3)
C.Gardner (2/3) S.Upton (1/3)
T.Walters (2/3) S.Woollard (3/3)
Great Kingshill C10 - 0Union Baptist B
P.Croxford (3/3) E.Barnett (0/3)
J.Davies (3/3) D.Lord (0/3)
E.Dinn (3/3) B.Morris (0/3)
St Andrews B9 - 1Three Wise Men
N.Millot (2/3) K.Coldham (1/3)
K.Moses (3/3) J.Samuel (0/3)
M.Webb (3/3) M.Ward (0/3)
Hazlemere D4 - 6St Andrews C
J.Dawson (1/3) F.Braganza (3/3)
J.Holder (2/3) V.Kearley (2/3)
P.Unwin (0/3) M.Saunders (1/3)

Division 4  
Home TeamScoreAway Team
Hazlemere E1 - 9Telecom A
P.Boddington (0/3) G.Carlise (2/3)
S.Boddington (0/3) R.Dellar (3/3)
T.Mcewen (1/3) G.Summers (3/3)
Flackwell Heath F3 - 7Great Kingshill D
C.Chadwick (0/3) S.Hansell (1/3)
G.Feast (2/3) M.Lawton (2/3)
T.Small (1/3) P.Messenger (3/3)
St Andrews D7 - 3Union Baptist C
G.Ames (2/3) P.Davis (0/3)
E.Brown (3/3) P.Dickenson (0/3)
B.Hilton (2/3) R.Youd (2/3)
Flackwell Heath X7 - 3Telecom B
M.Siemaszco (0/3) G.Cusdin (1/3)
I.Siemaszco (3/3) D.Jones (1/3)
G.Thompson (3/3) P.Tuddenham (1/3)


High Wycombe & District Table Tennis League, Affiliated to the E.T.T.A. and Bucks T.T.A.