High Wycombe & District
Table Tennis League

Location: HWDTTL Home : : Results Friday May 29th, 2020





Weekly results for week 25

To change to another set of results, choose from the options below and click the "View" button
Premier Division  
Home TeamScoreAway Team
Den9 - 1Downley
R.Hansell (3/3) D.Baxter (1/3)
N.Hansell (3/3) D.Brooks (0/3)
D.Hayes (2/3) C.Haines (0/3)
Chalfont A8 - 2Flackwell Heath A
J.Barclay (1/3) P.Hopgood (1/3)
P.Elliot (3/3) A.Jones (0/3)
J.Welch (3/3) R.Skellett (1/3)
Apollo A5 - 5Hazlemere A
K.Machin (1/3) M.Croucher (2/3)
T.Osbourne (3/3) P.Curry (0/3)
T.Wooster (1/3) C.Wood (2/3)
Apollo B4 - 6Chalfont B
M.Hooker (0/2) G.Finesilver (2/3)
C.Humphrey (0/2) P.Schmid (3/3)
D.Pearce (1/2)  
Apollo C8 - 2Speen
P.Calam (2/3) P.Clark (0/3)
T.Gaffney (2/3) C.Deaney (0/3)
D.Palmer (3/3) K.Taylor (2/3)

Division 1  
Home TeamScoreAway Team
Wesley A5 - 5Apollo E
G.Gittens (1/3) J.Amor (3/3)
R.Smith (2/3) R.Croucher (1/3)
N.Tyler (2/3) E.Dutton (0/3)
Hazlemere B6 - 4Apollo D
T.Chong (3/3) R.Gates (1/3)
K.Rhodes (2/3) N.Hunt (2/3)
T.Sallis (0/3) T.Sparks (1/3)
Great Kingshill A7 - 3Wesley B
R.Brill (1/2) C.Pearce (3/3)
L.Harvey (1/2) P.Stiborski (0/3)
B.Mocharrafie (1/2)  
Broomwade A9 - 1Great Kingshill B
T.Clover (3/3) T.Boxall (0/3)
M.Garman (2/3) C.Kunsche (0/3)
S.Ludlow (3/3) B.Redrup (1/3)

Division 2  
Home TeamScoreAway Team
Hazlemere D5 - 5Stargoat A
D.Carter (1/3) B.Brown (2/3)
J.Dawson (3/3) P.Male (1/3)
P.Unwin (0/3) I.Willcocks (2/3)
Flackwell Heath C8 - 2Hazlemere C
J.Cooper (2/3) E.Franey (0/2)
D.Francis (2/3) P.Spooner (2/3)
A.Roberts (2/2) M.Spooner (0/3)
Apollo F7 - 3St Andrews B
J.Coxwell (1/3) J.Bagley (1/3)
N.Price (2/3) S.Gaukroger (1/3)
R.Stewart (3/3) K.Moses (1/3)
Telecom A8 - 2Harlequins A
R.Dellar (3/3) W.Aldridge (0/3)
D.Healey (2/3) M.Brahmbhatt (2/3)
L.Radmore (2/3) K.Dudley (0/3)

Division 3  
Home TeamScoreAway Team
St Andrews C7 - 3Union Baptist A
F.Braganza (3/3) A.Burnham (1/3)
M.Reed (2/3) I.Fearn (1/3)
M.Saunders (1/3) T.Walters (1/3)
Great Kingshill C7 - 3Flackwell Heath D
P.Croxford (1/3) M.Christou (1/3)
E.Dinn (3/3) A.Oetiker (0/3)
A.Taylor (3/3) S.Woollard (1/3)
Stargoat B10 - 0Great Kingshill D
C.Collins (3/3) S.Hansell (0/3)
P.Cox (3/3) M.Lawton (0/3)
R.Gillespie (3/3) P.Messenger (0/3)
Harlequins B4 - 6Three Wise Men
S.Carter (1/3) J.Lloyd (2/3)
I.Powell (3/3) E.Samuel (1/3)
R.Spratt (0/3) M.Ward (2/3)

Division 4  
Home TeamScoreAway Team
Union Baptist B6 - 4Telecom C
E.Barnett (2/3) A.Crozier (1/3)
D.Lord (0/3) D.Pike (1/3)
B.Rumsey (3/3) P.Tuddenham (2/3)
Kestrel Kites3 - 7Union Baptist C
S.Dyer (1/3) S.Montague (2/3)
C.Lomas (1/3) M.Nedd (1/3)
J.Rouse (1/3) R.Youd (3/3)
Flackwell Heath F3 - 7St Andrews D
M.Davies (1/3) S.Andrews (3/3)
K.Norris (1/3) E.Brown (3/3)
J.Prior (1/3) M.Mill (0/3)
Flackwell Heath X3 - 7Flackwell Heath E
M.Goltyakov (0/3) S.Brandon (3/3)
G.Thompson (0/3) J.Davies (2/3)
D.Zywczynski (2/3) A.West (2/3)


High Wycombe & District Table Tennis League, Affiliated to the E.T.T.A. and Bucks T.T.A.