High Wycombe & District
Table Tennis League

Location: HWDTTL Home : : Results Friday August 7th, 2020





Weekly results for week 26

To change to another set of results, choose from the options below and click the "View" button
Premier Division  
Home TeamScoreAway Team
Broomwade A1 - 9Downley
T.Clover (0/3) D.Brooks (2/3)
M.Garman (0/3) C.Haines (3/3)
S.Ludlow (1/3) S.Tweedy (3/3)
Flackwell Heath A6 - 4Chalfont B
M.Heffernan (2/3) G.Finesilver (2/3)
P.Savage (1/3) D.Saville (0/3)
R.Skellett (3/3) P.Schmid (1/3)
Hazlemere A2 - 8Chalfont A
M.Croucher (2/3) J.Barclay (3/3)
P.Curry (0/3) P.Elliot (2/3)
M.Jeffries (0/3) J.Welch (2/3)
Great Kingshill A4 - 6Apollo C
T.Boxall (2/3) B.Hamilton (2/3)
R.Brill (0/3) D.Morris (1/3)
L.Harvey (2/3) D.Pearce (2/3)
DEN8 - 2Apollo B
S.Buck (3/3) P.Calam (0/3)
J.Cooper (2/3) T.Gaffney (0/3)
N.Hansell (2/3) D.Palmer (2/3)

Division 1  
Home TeamScoreAway Team
Great Kingshill B9 - 1Telecom A
N.Barry (3/3) R.Dellar (1/3)
T.Boxall (2/3) D.Falconer (0/3)
B.Redrup (3/3) D.Healey (0/3)
Wesley9 - 1St Andrews A
M.Humphrey (1/2) S.Gaukroger (0/3)
C.Pearce (2/2) K.Moses (1/3)
P.Stirborski (2/2)  
Apollo D5 - 5Speen
N.Hunt (2/3) W.Brooks (3/3)
D.Morris (1/3) P.Clark (1/3)
T.Sparks (2/3) C.Deaney (0/3)
Apollo F2 - 8Flackwell Heath B
J.Coxwell (0/3) P.Hillier (2/3)
R.Stewart (0/3) D.Xia (3/3)
A.Walsh (1/3) A.You (3/3)

Division 2  
Home TeamScoreAway Team
Union Baptist A6 - 4Three Wise Men
A.Burnham (1/3) J.Lloyd (0/3)
C.Gardner (3/3) E.Samuel (2/3)
T.Walters (2/3) M.Ward (1/3)
Flackwell Heath C7 - 3Hazlemere C
T.Bhatti (2/3) E.Franey (0/3)
D.Francis (2/3) J.Gloster (0/3)
A.Roberts (3/3) P.Spooner (2/3)
Hazlemere D5 - 5Harlequins A
D.Carter (3/3) W.Aldridge (1/3)
J.Holder (0/3) M.Brahmbhatt (2/3)
P.Unwin (2/3) L.Orton (1/3)
St Andrews B3 - 7Great Kingshill C
F.Braganza (1/3) J.Davies (2/2)
M.Reed (1/3) E.Dinn (1/2)
  A.Taylor (1/2)
Stargoat B9 - 1Flackwell Heath D
E.Dutton (3/3) M.Christou (0/3)
R.Gillespie (2/3) S.Upton (0/3)
P.Male (3/3) S.Woollard (1/3)

Division 3  
Home TeamScoreAway Team
Telecom B10 - 0St Andrews C
M.Dellar (3/3) D.Graham (0/3)
G.Summers (3/3) B.Hilton (0/3)
W.Weston (3/3) M.Mill (0/3)
Union Baptist B9 - 1Kestrel Kites
E.Barnett (3/3) C.Lomas (0/3)
B.Rumsey (3/3) J.Rouse (1/3)
J.Saunders (2/3) N.Rouse (0/3)
Flackwell Heath E5 - 5Hazlemere E
S.Brandon (2/3) R.Curry (1/3)
M.Goltyakov (2/3) T.Mcewen (3/3)
D.Naish (0/3) V.Wheeler (1/3)
Telecom C5 - 5Great Kingshill D
A.Crozier (1/3) M.Lawton (0/3)
D.Pike (3/3) P.Messenger (2/3)
P.Tuddenham (1/3) G.Styles (2/3)
Harlequins B8 - 2Flackwell Heath F
S.Carter (2/3) G.Feast (0/3)
B.Dudley (3/3) G.Hamilton (1/3)
R.Spratt (2/3) B.Murphy (1/3)
Stargoat C4 - 6Union Baptist C
W.Gubbins (2/3) D.Lord (2/3)
G.Thompson (1/3) S.Montague (1/3)
T.Winn (0/3) B.Smith (3/3)


High Wycombe & District Table Tennis League, Affiliated to the E.T.T.A. and Bucks T.T.A.