High Wycombe & District
Table Tennis League

Location: HWDTTL Home : : Results Friday September 25th, 2020





Weekly results for week 27

To change to another set of results, choose from the options below and click the "View" button
Premier Division  
Home TeamScoreAway Team
Hazlemere A6 - 4Chalfont A
Steve Allen (1/2) Jim Welch (2/3)
Mark Croucher (2/2) Paul Elliott (1/3)
Paul Curry (0/2)  
Harlequins A7 - 3Apollo D
Filippo Rotunno (3/3) Jeff Amor (0/3)
Walter Aldridge (1/3) Brian Hamilton (1/3)
Bassam Mocharrafie (2/3) Dawn Pearce (2/3)
DEN5 - 5Flackwell Heath A
Nick Hansell (1/3) Keith Newell (3/3)
John Cooper (1/3) James Olsson (1/3)
Keith Bartlett (2/3) Paul Savage (1/3)
Broomwade A10 - 0Apollo C
Duane Brooks (2/2) Cliff Pearce (0/3)
Steve Ludlow (2/2) Peter Stiborski (0/3)
Paul Dolphin (2/2)  
Apollo A1 - 9Chesham High School
Trevor Gaffney (0/3) Andy Missledine (3/3)
Darren Palmer (1/3) Mike Atkinson (3/3)
Peter Calam (0/3) Stuart Crichton (2/3)

Division 1  
Home TeamScoreAway Team
Stargoat A6 - 4Broomwade B
Iain Willcocks (3/3) Michael Collins (1/3)
Pat Willcocks (0/3) Jim Lewis (1/3)
Paul O'Connell (2/3) Terry Catigoudis (2/3)
St Andrews A3 - 7Great Kingshill A
Chris Clifford (2/3) Brian Redrup (0/2)
Kevin Moses (1/3) Terry Boxall (1/2)
  Lawrence Harvey (2/2)
Speen4 - 6Hazlemere B
Fred Nicholls (1/3) Robert Culverhouse (2/3)
Phil Clark (3/3) Mick Jeffries (2/3)
Colin Deaney (0/3) Neil Christopherson (1/3)
Flackwell Heath B4 - 6Telecom A
Adam You (2/3) Claire Emmerson (2/3)
Andy Roberts (1/3) Ian Catchpole (3/3)
Pan Zhenguin (1/3) Mark Dellar (0/3)
Apollo E7 - 3Union Baptist A
Graham Gittens (3/3) Bob Smith (1/3)
Bob Croucher (2/3) Phil Smith (2/3)
Jan Crompton (1/3) Bryan Morris (0/3)

Division 2  
Home TeamScoreAway Team
Telecom B6 - 4Stargoat B
Andy Crozier (1/3) Roger Mott (1/3)
Steve Thomas (3/3) Brian Brown (2/3)
Dave Pike (1/3) Jim Mcwilliam (1/3)
Hazlemere C6 - 4Harlequins B
John Stacey (3/3) Brian Dudley (1/3)
Tim Salis (2/3) Ivor Powell (0/3)
Paul Unwin (1/3) Kathy Dudley (2/3)
Great Kingshill C5 - 5Hazlemere D
Glen Styles (1/3) Michael Ludbrook (2/3)
Pete Messenger (2/3) Eve Franey (0/3)
Paul Cherriman (2/3) Pam Spooner (2/3)
Great Kingshill B5 - 5Flackwell Heath C
Brian Redrup (3/3) John Hunt (0/2)
Susana Hansell (2/3) Tom Hewlett (0/2)
  David Francis (1/2)
Flackwell Heath D0 - 10St Andrews B
 Claimed
match
 

Division 3  
Home TeamScoreAway Team
St Andrews C4 - 6Great Kingshill D
Bob Hilton (0/3) Mike Lawton (1/3)
Andrew Van Barrs (1/3) Jeremy Holman (2/3)
David Reeves (3/3) Susana Hansell (2/3)
Fourmidables10 - 0Flackwell Heath F
Eddie Samuel (3/3) Ken Norris (0/3)
Keith Coldham (3/3) Geoff Feast (0/3)
Martin Ward (3/3) Maureen Rowley (0/3)
Flackwell Heath E0 - 10Telecom C
 Claimed
match
 
Union Baptist B7 - 3Kestrel Kites
Brian Rumsey (2/3) Sheila Dyer (0/3)
Ernie Barnett (2/3) Julia Rouse (0/3)
Bryan Morris (2/3) George Dyer (3/3)


High Wycombe & District Table Tennis League, Affiliated to the E.T.T.A. and Bucks T.T.A.