High Wycombe & District
Table Tennis League

Location: HWDTTL Home : : Results Thursday August 13th, 2020





Weekly results for week 27

To change to another set of results, choose from the options below and click the "View" button
Premier Division   
Home TeamScoreAway TeamCard
DEN7 - 3Chalfont A
Robert Hansell (3/3) Robert Hazelwood (2/3) 
Nick Hansell (1/3) John Barclay (0/3) 
John Cooper (2/3) Jim Welch (1/3) 
Bellingdon8 - 2Apollo C
Lee Rogerson (3/3) Brian Hamilton (0/3) 
Keith Slipper (2/3) Wilf Crompton (2/3) 
Stuart Brown (2/3) Dawn Pearce (0/3) 
Apollo D0 - 10Chesham G S
Bob Croucher (0/3) Mike Atkinson (3/3) 
Nick Tyler (0/3) Stuart Crichton (3/3) 
Jeff Amor (0/3) Lawrence Chamberlain (3/3) 
Apollo A7 - 3Harlequins A
Trevor Gaffney (2/3) Maciej Dlugozima (2/3) 
Darren Palmer (3/3) Filippo Rotunno (0/3) 
Peter Calam (2/3) Walter Aldridge (0/3) 
Flackwell Heath A7 - 3Apollo B
Keith Newell (3/3) Tim Wooster (1/3) 
James Olsson (2/3) Simon Wilde (1/3) 
Paul Savage (1/3) Terry Osbourne (1/3) 

Division 1   
Home TeamScoreAway TeamCard
St Andrews A4 - 6Hazlemere B
Jeremy Bagley (1/3) Robert Culverhouse (2/3) 
Chris Clifford (1/3) Mick Jeffries (3/3) 
Kevin Moses (2/3) Neil Christopherson (0/3) 
Polish Eagles A8 - 2Great Kingshill B
Jacek Umanski (3/3) Brian Redrup (1/3) 
Tomek Michalak (3/3) Martin Humphrey (0/3) 
Mateusz Klimczak (1/3) Paul Trench (1/3) 
Hazlemere C0 - 10Flackwell Heath B
John Holder (0/3) Adam You (3/3) 
Tim Salis (0/3) Andy Roberts (3/3) 
Dave Carter (0/3) Muriel Hooker (3/3) 
Great Kingshill A4 - 6Stargoat A
Terry Boxall (2/3) Roger Mott (0/2) 
Lawrence Harvey (2/3) Paul Cox (0/2) 
  Paul O'Connell (2/2) 
Chalfont B7 - 3Apollo E
Vladimir Tandara (2/3) Bob Gates (3/3) 
Gerald Finesilver (2/3) Rob Stewart (0/3) 
Elroy Hull (2/3) John Coxwell (0/3) 

Division 2   
Home TeamScoreAway TeamCard
Stargoat B7 - 3Great Kingshill C
Brian Brown (3/3) Julian Davies (2/3) 
Eric Dutton (2/3) Ernie Dinn (0/3) 
Jim Mcwilliam (1/3) Paul Croxford (1/3) 
Harlequins B6 - 4Telecom B
Brian Dudley (1/2) Andy Crozier (3/3) 
Ivor Powell (1/2) Steve Thomas (0/3) 
Kathy Dudley (1/2)   
Great Kingshill D3 - 7Union Baptist A
Glen Styles (0/3) Bob Smith (2/3) 
Pete Messenger (0/3) Phil Smith (3/3) 
Paul Cherriman (2/3) Pete Montague (2/3) 
Flackwell Heath C10 - 0Fourmidables
Sam Joyce (3/3) Eddie Samuel (0/3) 
Peter Jackson (3/3) Jim Lloyd (0/3) 
David Francis (3/3) Martin Ward (0/3) 
Chartridge6 - 4Polish Eagles B
Bob Laker (3/3) Slawomir Nojszewski (0/3) 
Jackie Leigh (1/3) Robert Firaza (2/3) 
Ian Mcnab (2/3) Wojciech Lukaszek (1/3) 
Broomwade8 - 2Flackwell Heath D
Tony Clover (3/3) Steve Upton (0/3) 
Terry Cattgoudis (3/3) Steve Woollard (1/3) 
Peter Eldridge (1/3) Tony Walters (1/3) 

Division 3   
Home TeamScoreAway TeamCard
Telecom The Elks0 - 10Stargoat C
 Claimed
match
  
Union Baptist B8 - 2Flackwell Heath E
Steve Montague (3/3) John Davies (1/3) 
Ernie Barnett (3/3) Ken Norris (0/3) 
Bryan Morris (1/3) Geoff Feast (1/3) 
Union Baptist C0 - 10St Andrews B
 Claimed
match
  
St Andrews C2 - 8Hazlemere D
Rod James (1/3) Jean Gloster (3/3) 
Martin Smith (0/3) Eve Franey (1/3) 
David Reeves (1/3) Pam Spooner (3/3) 
Ping Pong Praise2 - 8Great Kingshill E
John Dyde (0/3) Nick Sears (3/3) 
James Montague (0/3) Amit Srivastava (2/3) 
Paul Richards (2/3) Jeremy Holman (2/3) 
Kestrel Kites1 - 9Telecom C
Julia Rouse (0/3) Graeme Summers (3/3) 
Ben Greenacre (1/3) Steve Casey (3/3) 
Kenton Dyer (0/3) Willie Weston (2/3) 


High Wycombe & District Table Tennis League, Affiliated to the E.T.T.A. and Bucks T.T.A.