High Wycombe & District
Table Tennis League

Location: HWDTTL Home : : Results Friday August 7th, 2020





Weekly results for week 27

To change to another set of results, choose from the options below and click the "View" button
Premier Division   
Home TeamScoreAway TeamCard
Polish Eagles A6 - 4Bellingdon
Jacek Umanski (2/2) Stuart Brown (1/3) 
Maciej Dlugozina (1/2) Lawrence Chamberlain (2/3) 
Andrzej Lisowski (0/2)   
Hazlemere A3 - 7Apollo A
Steve Allen (1/3) Andy Misseldine (3/3) 
Steve Smith (0/3) Trevor Gaffney (1/3) 
Mark Croucher (2/3) Darren Palmer (2/3) 
Great Kingshill A0 - 10Chalfont A
 Claimed
match
  
Flackwell Heath A6 - 4Apollo B
Keith Newell (3/3) Brian Hamilton (0/2) 
Paul Savage (2/3) Simon Wilde (1/2) 
  Dawn Pearce (0/2) 

Division 1   
Home TeamScoreAway TeamCard
St Andrews A6 - 4Chartridge
Jeremy Bagley (2/3) Richard Higham (1/3) 
Chris Clifford (2/3) Jackie Leigh (0/3) 
Kevin Moses (1/3) David Hales (3/3) 
Flackwell Heath C6 - 4Great Kingshill X (Broomwade)
Alex Jackson (2/3) Rebecca Eldridge (0/3) 
Sam Joyce (1/3) Terry Catigoudis (2/3) 
Peter Jackson (3/3) Paul Dolphin (1/3) 
Apollo D7 - 3Flackwell Heath B
Andy Crozier (1/3) Adam You (0/3) 
Steve Thomas (2/3) Andy Roberts (2/3) 
Ian Catchpole (3/3) Derek Sudlow (1/3) 
Apollo C8 - 2Chalfont B
Bob Croucher (2/3) Chris Lee (1/3) 
Nick Tyler (3/3) Peter Schmid (0/3) 
Jeff Amor (3/3) Dave Swift (0/3) 

Division 2   
Home TeamScoreAway TeamCard
Great Kingshill C5 - 5Harlequins B
Joe Mannion (1/3) Brian Dudley (3/3) 
Glenn Styles (2/3) Ivor Powell (0/3) 
Amit Srivastava (2/3) Kathy Dudley (1/3) 
Apollo F4 - 6Great Kingshill E
Graeme Summers (2/3) John Willcocks (3/3) 
Willie Weston (2/3) Jeremy Holman (1/3) 
Attila Kovaks (0/3) Susana Hansell (1/3) 
Union Baptist A4 - 6Flackwell Heath D
Phil Smith (2/3) Nick Sears (2/3) 
Pete Montague (1/3) Steve Woollard (2/3) 
Bryan Morris (0/3) Tony Walters (2/3) 
Harlequins A8 - 2Hazlemere C
Clive Chapman (2/3) John Holder (0/3) 
Walter Aldridge (2/3) Patrick Walton (0/3) 
Hari Prasad (3/3) Dave Carter (2/3) 
Great Kingshill D5 - 5Polish Eagles B
Julian Davies (1/3) Slawomiz Nojszewski (0/3) 
Ernie Dinn (1/3) Wojciech Lukaszek (2/3) 
Paul Croxford (2/3) Mateusz Klimczak (3/3) 

Division 3   
Home TeamScoreAway TeamCard
Hazlemere D9 - 1Instron B
Ed Lawrie (3/3) Richard Powell (0/3) 
Roger Curry (3/3) Ajit Kale (0/3) 
Vince Wheeler (3/3) Faruk Bajwa (0/3) 
Instron A10 - 0St Andrews B
Jim Rose (3/3) Ed Charles (0/3) 
Ben Jepesson (3/3) Bob Hilton (0/3) 
Sergio Garcia (3/3) Chris Bechervaise (0/3) 
St Andrews C5 - 5Union Baptist C
Andrew Cooper (1/3) Neil Martin (3/3) 
Martin Smith (2/3) Phil Montague (0/3) 
David Reeves (2/3) Geoff Youd (1/3) 
Stargoat B10 - 0Flackwell Heath F
 Claimed
match
  
Flackwell Heath E8 - 2Union Baptist B
Jack Cooper (3/3) Brian Rumsey (0/3) 
Geoff Feast (1/3) Ernie Barnett (1/3) 
David Francis (3/3) Bryan Morris (1/3) 


High Wycombe & District Table Tennis League, Affiliated to the E.T.T.A. and Bucks T.T.A.