High Wycombe & District
Table Tennis League

Location: HWDTTL Home : : Results Thursday May 28th, 2020





Weekly results for week 24

To change to another set of results, choose from the options below and click the "View" button
Premier Division   
Home TeamScoreAway TeamCard
Hazlemere B2 - 8Great Kingshill A
Mick Jeffries (2/3) Neil Marples (3/3) 
John Dawson (0/3) Paul O'Connell (2/3) 
Tim Wooster (0/3) Lawrence Harvey (2/3) 
Harlequins A2 - 8Hazlemere A
Seb Nimier (1/3) Duane Brooks (2/3) 
Maciej Dlugozina (1/3) Mark Croucher (3/3) 
Phil Smith (0/3) Dave Croucher (2/3) 
Great Kingshill B7 - 3Polish Eagles A
Tim Cheek (2/2) Jacek Umanski (2/3) 
Chris Weatherby (0/2) Tomasz Michalak (1/3) 
Shristi Ghosh (1/2)   
Chalfont B2 - 8Flackwell Heath A
Nick Lee (1/3) Nick Sears (3/3) 
Steve Whitehurst (1/3) Paul Savage (1/3) 
Ian Hopkinson (0/3) Liz Bookman (3/3) 
Chalfont A3 - 7DEN
Robert Hazelwood (2/3) Robert Hansell (2/2) 
Walter Warburton (1/3) John Cooper (0/2) 
  Danny Baxter (1/2) 

Division 1   
Home TeamScoreAway TeamCard
Bellingdon8 - 2Instron A
Andy Miller (3/3) Jim Rose (0/3) 
Ron Bryant (2/3) Sergio Garcia (1/3) 
Dave Sims (2/3) Kevin Pauffley (1/3) 
Apollo B7 - 3Polish Eagles B
Bob Croucher (2/3) Arek Malolepszy (3/3) 
Jeff Amor (2/3) Wojciech Lukaszek (0/3) 
Jan Crompton (2/3) Mariusz Wojenka (0/3) 
Stargoat4 - 6Apollo A
Malcolm Burr (0/3) Mike Bellamy (2/3) 
Reuben Cox (3/3) Terry Osborne (2/3) 
Paul Cox (0/3) Dawn Pearce (2/3) 
Great Kingshill C7 - 3Flackwell Heath C
Terry Catigoudis (3/3) Jack Cooper (0/2) 
Martin Humphrey (3/3) Andrei Rusu (0/2) 
  Martin Ward (0/2) 
Flackwell Heath B8 - 2Apollo C
Adam You (2/3) Robert Fryer (0/3) 
Andy Roberts (2/3) John Coxwell (0/3) 
Mary Heffernan (3/3) Pete Calam (2/3) 

Division 2   
Home TeamScoreAway TeamCard
Union Baptist A0 - 10Chalfont C
Phil Montague (0/3) Simon Pells (3/3) 
Ernie Barnett (0/3) Imran Soomro (3/3) 
Nathan Fernandes (0/3) Laurence Orton (3/3) 
Polish Eagles C3 - 7Harlequins B
Slawomir Nojszewski (1/3) Steven Murphy (3/3) 
Bogdan Malecki (0/2) Brian Dudley (2/2) 
Krzysztof Glowacki (1/3) Ivor Powell (1/3) 
Great Kingshill D4 - 6St Andrews A
Roger Mott (1/3) Vic Kearley (0/3) 
Julian Davies (2/3) Chris Clifford (3/3) 
Paul Croxford (1/3) Kevin Moses (2/3) 
Flackwell Heath D5 - 5Hazlemere C
Steve Upton (1/3) Peter Chipperton (2/3) 
Steve Woollard (2/3) Dave Carter (1/3) 
James Johnson (1/3) David Witherden (2/3) 
Apollo D8 - 2Great Kingshill E
Graeme Summers (2/3) Walter Aldridge (0/3) 
Richard Dellar (2/3) Patrick Walton (1/3) 
Lew Radmore (3/3) Rauf Elachola (1/3) 

Division 3   
Home TeamScoreAway TeamCard
St Andrews B2 - 8Great Kingshill F
Bob Hilton (0/3) Brian Whitehead (3/3) 
Chris Bechervaise (0/3) Jonny Carr (2/3) 
Anton John (1/3) Jeremy Holman (3/3) 
Instron B3 - 7St Andrews C
Ajit Kale (0/3) Andrew Cooper (2/3) 
Suri Thatha (2/3) Martin Smith (1/3) 
Kerthney Carty (1/3) David Reeves (3/3) 
Flackwell Heath F5 - 5Union Baptist B
Rob Gillespie (1/3) Brian Rumsey (1/3) 
Bill Austin (2/3) Nathan Fernandes (2/3) 
Jim Lloyd (1/3) Bryan Morris (2/3) 
Chalfont E4 - 6Flackwell Heath E
Alex Bree (2/3) Jean Gloster (0/3) 
Basil Thangarajah (1/3) Pam Spooner (2/3) 
Dave Swift (1/3) Ron Hedley (3/3) 


High Wycombe & District Table Tennis League, Affiliated to the E.T.T.A. and Bucks T.T.A.