High Wycombe & District
Table Tennis League

Location: HWDTTL Home : : Results Tuesday October 20th, 2020





Weekly results for week 24

To change to another set of results, choose from the options below and click the "View" button
Premier Division   
Home TeamScoreAway TeamCard
Hazlemere A3 - 7DEN
Nick Lee (1/3) Robert Hansell (3/3) 
Mark Croucher (0/2) Nick Hansell (0/2) 
Dave Croucher (1/3) Danny Baxter (3/3) 
Flackwell Heath B1 - 9Great Kingshill A
Adam You (0/3) Seb Nimier (2/3) 
Fred Nicholas (0/3) Neil Marples (3/3) 
Mary Heffernan (1/3) Tim Cheek (3/3) 
Chalfont A5 - 5Flackwell Heath A
Walter Warburton (2/3) Keith Newell (3/3) 
Marcus Hazelwood (1/3) Paul Savage (2/3) 
Matt Hazelwood (1/3) Liz Bookman (0/3) 

Division 1   
Home TeamScoreAway TeamCard
St Andrews A8 - 2Hazlemere C
Vic Kearley (1/3) Graham Williams (1/3) 
Chris Clifford (3/3) Peter Chipperton (0/3) 
Kevin Moses (3/3) Dave Carter (1/3) 
Polish Eagles B10 - 0Instron A
Andy Miller (3/3) Clive Westbury (0/3) 
Arek Malolepszy (3/3) Ben Jeppesen (0/3) 
Janusz Leja (3/3) Kevin Pauffley (0/3) 
Hazlemere B3 - 7Stargoat
John Dawson (1/3) Phil Smith (1/3) 
Tim Wooster (1/3) Iain Willcocks (2/3) 
Muriel Hooker (1/3) Malcolm Burr (3/3) 
Great Kingshill B10 - 0Flackwell Heath C
Amit Srivastava (3/3) Jack Cooper (0/3) 
Terry Catigoudis (3/3) Andrei Rusu (0/3) 
Martin Humphrey (3/3) Martin Ward (0/3) 
Apollo B4 - 6Chalfont C
Bob Croucher (0/3) Sama Pandher (3/3) 
Vic French (2/3) Simon Pells (2/3) 
Jeff Amor (0/2) Imran Soomro (1/2) 

Division 2   
Home TeamScoreAway TeamCard
Great Kingshill D10 - 0Chalfont E
Clive Chapman (3/3) Alan Yuen (0/3) 
Walter Aldridge (3/3) Raj Patel (0/3) 
Patrick Walton (3/3) Tavish Kumar (0/3) 
Great Kingshill C6 - 4Apollo D
Roger Mott (1/3) Graeme Summers (0/3) 
John Cripps (2/3) Steve Casey (1/3) 
Julian Davies (3/3) Lew Radmore (2/3) 
Flackwell Heath D2 - 8Apollo C
Steve Upton (1/3) John Coxwell (2/2) 
Tony Walters (1/3) Des Morris (0/2) 
  Pete Calam (2/2) 
Chalfont D1 - 9Flackwell Heath E
Adrian Radulescu (0/3) Michael Ludbrook (3/3) 
Peter Spence (0/3) Ron Hedley (3/3) 
David Webb (1/3) Ray Lewington (2/3) 
Polish Eagles C10 - 0St Andrews B
Brian Dudley (3/3) Martin Smtih (0/3) 
Mateusz Klimczak (3/3) Matthew Jackson (0/3) 
Grzegorz Gargul (3/3) David Reeves (0/3) 

Division 3   
Home TeamScoreAway TeamCard
Union Baptist A7 - 3Polish Eagles D
Phil Macinnes (2/3) Slawomir Nojszewski (1/3) 
Geoff Youd (1/3) Mariusz Wojenka (0/3) 
Pete Montague (3/3) Krzysztof Glowacki (2/3) 
St Andrews C3 - 7Hazlemere D
Bob Hilton (0/3) Ed Lawrie (3/3) 
Chris Bechervaise (1/3) Roger Curry (1/3) 
Anton John (2/3) Vince Wheeler (2/3) 
Instron B6 - 4Union Baptist B
Ajit Kale (1/3) Brian Spraggon (0/3) 
Suri Thatha (1/3) Nathan Fernandes (2/3) 
Kerthney Carty (3/3) Bryan Morris (2/3) 
Flackwell Heath F3 - 7Your Print Solution
Rob Gillespie (1/3) Steve Abraham (3/3) 
Bill Austin (1/3) Trevor Bunting (3/3) 
David Francis (1/3) Dave Jackson (0/3) 
Chalfont F2 - 8Great Kingshill E
Isobel Swann (0/3) James Rivers (2/3) 
Basil Thangarajah (1/3) Tony Greenham (3/3) 
Sathya Thavaraj (1/3) Jeremy Holman (2/3) 


High Wycombe & District Table Tennis League, Affiliated to the E.T.T.A. and Bucks T.T.A.